Wydawnictwo Nowa Era od wielu lat proponuje zakup interesujących podręczników szkolnych, zeszytów ćwiczeń oraz poradników przeznaczonych dla nauczycieli. Jednym z podręczników używanych na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa jest “Żyję i działam bezpiecznie” autorstwa Jarosława Słomy. Jest to jedna z najciekawszych propozycji na rynku.

Nauka zasad zachowania bezpieczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot, który jest obecny w planach zajęć w szkołach podstawowych, technikach oraz liceach. Program nauczania dotyczy różnych kwestii związanych z obroną cywilną, a także metod ochrony przed zagrożeniami. Osobną kwestią jest nauka udzielanie pierwszej pomocy, jak również odpowiedniej reakcji w przypadku występowania katastrof. Edukacja dla bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych przedmiotów z punktu widzenia zachowań społecznych młodych ludzi.

Nowoczesny podręcznik dla młodzieży

Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” Jarosława Słomy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli, którzy chcą w nowoczesny sposób przekazywać wiedzę swoim uczniom. Książka na bardzo czytelny układ. Autor skupił się na przedstawieniu informacji w taki sposób, aby uczniowie mogli łatwo zapamiętywać najważniejsze kwestie. Podręcznik zawiera dużą ilość ilustracji, schematów, wykresów, a także praktycznych ćwiczeń. Książka ma klarowny przekaz zachęcający do zgłębiania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

Seria książek wydawnictwa Nowa Era

Warto zauważyć, że przed reformą systemu oświaty książka “Żyję i działam bezpiecznie” była przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Obecnie jest to podręcznik wykorzystywany w ramach zajęć już w VIII klasach szkół podstawowych. Wydawnictwo Nowa Era proponuje również drugi podręcznik o podobnym tytule, który jest przeznaczony do użycia na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa w liceach oraz technikach. Dodatkowo dostępny jest zeszyt ćwiczeń, którego treść jest bezpośrednio powiązana z podręcznikiem.

Nauka zasad zachowanie bezpieczeństwa to bardzo ważny element w szkołach. Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” wspiera działania nauczycieli, a także uzyskuje pozytywne opinie wśród wielu rodziców. Dlatego warto zwrócić uwagę na propozycję wydawnictwa Nowa Era.