Edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot szkolny, który dawniej był nazywany przysposobieniem obronnym. Na lekcjach omawiana jest szeroko pojęta tematyka obrony cywilnej, a także sposobów ochrony przed różnego typu zagrożeniami. Uczniowie są szkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy oraz postępowania na wypadek występowania katastrof. Jednym cenionych podręczników jest seria Żyję i działam bezpiecznie autorstwa Jarosława Słomy. 

Podręczniki dla szkół podstawowych, liceów i techników

Przedmiot związany z nauką zasad bezpieczeństwa jest obecny w planie zajęć od VIII klasy szkoły podstawowej. Tematyka jest kontynuowana w liceach i technikach, dlatego młodzież ma szansę szczegółowo zapoznać się z zasadami postępowania w sytuacjach kryzysowych. Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” ma bardzo czytelny przekaz. Autor skupił się na tym, aby najważniejsze kwestie były przedstawione w prosty sposób, co ułatwia zapamiętywanie informacji przez uczniów. Książka zawiera bardzo dużą ilość ilustracji i zdjęć, w tym wiele wykresów i schematów. Graficzna forma ułatwia przyswajanie wiedzy. 

Łatwa do przyswojenia wiedza podana w nowoczesnej formie

Z uwagi na nowoczesną formę podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” Jarosława Słomy jest ceniony i często wybierany przez nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę, że obecnie jest to seria książek, które ukazują się nakładem wydawnictwa Nowa Era. Kilka lat temu był to podręcznik przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po reformie systemu oświaty, książka jest wykorzystywana na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa prowadzonych w VIII klasach szkoły podstawowej, a dodatkowo wydawnictwo oferuje drugi podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie”, który jest przydatny w liceach i technikach. Dodatkowo treść podręcznika jest związana z zeszytem ćwiczeń pod tym samym tytułem.

Książka ceniona przez nauczycieli i rodziców

Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” jest doceniany za wysoką jakość wydania. Zawiera przydatne treści, które uczniowie mogą szybko przyswoić pod czujnym okiem nauczyciela. Bezpieczeństwo jest jednym z najbardziej istotnych zagadnień, które wpływają na codzienne życie ludzi w Polsce i na całym świecie. Dlatego książki wydawane przez wydawnictwo Nowa Era są inwestycją w świadomość młodych ludzi o tym ważnym aspekcie funkcjonowania w społeczeństwie.